O nás

Úvod O nás

 

 

- Náš internetový obchod sa špecializuje na predaj aditív a čističov. Ponúkame aditíva a čističe do naftových, benzínových a LPG motorov.

 

- Naše prípravky sú určené pre všetkých motoristov - myslíme si, že malá údržba je lepšia ako následná oprava.

 

- Snažíme sa ponúknuť spoľahlivý a seriózny prístup k zákazníkovi a riešeniu jeho prípadných otázok.

 

- Prajeme Vám príjemný nákup.

 

 

 

Niečo o aditívach:


 

- Každá zložka, ktorá sa do základnej pohonnej látky pridáva v relatívne malých množstvách, sa volá aditívum. Niektoré pohonné látky ich majú viac, niektoré menej. Účelom aditív je ochrana motora pred nadmerným alebo predčasným opotrebením.

 

- Vo všeobecnosti palivové aditíva pre individuálnu úpravu definovať ako chemické prípravky určené na posilnenie alebo naopak potlačenie niektorej prirodzenej vlastnosti paliva. Cieľom je optimalizovať vlastnosti paliva pre konkrétne prevádzkové podmienky tak, aby bola zabezpečená prevádzková schopnosť vozidla, minimálna poruchovosť a dlhá životnosť prvkov palivovej sústavy motora.

 

Pre tieto účely sú na trhu multifunkčné aditíva:

 

- V prípade benzínových motorov (benzínové motory a motory na plyn LPG/CNG) by kvalitné aditíva mali obsahovať zvyšovače oktánového čísla, detergenty, inhibítory korózie, antioxidanty,mazivostné prísady, prípadne ďaľšie prísady. Jednou zo základných požiadaviek pri LPG, CNG a benzínových aditívach by mala byť mazacia schopnosť, ktorú plyn a benzín postrádajú v dôsledku chýbajúceho olova.

 

- Aditíva pre dieselové motory by mali obsahovať zvyšovače cetánového čísla, mazivostné prísady, detergenty, inhibítory korózie, prísady pre zlepšenie nízkoteplotných vlastností, prísady proti peneniu nafty, antioxidanty a ďaľšie.

 

Druhou skupinou sú detergentné aditíva:


- Tieto aditíva prispievajú k odstraňovaniu usadenín spalín, či na ventiloch, vstrekovačoch alebo v spaľovacom priestore. Usadeniny sa tvoria ako prirodzená stránka spaľovania paliva v motoroch. Časom dochádza k znižovaniu účinnosti a efektivite spaľovacieho motora. Z tohto pohľadu majú aditíva svoje opodstatnenie. 

 

 

Copyright 2015 - 2023 © Aditíva - Aditivum.sk
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.Pricemania.sk – Porovnanie cienTOPlist Heureka.sk